Ситуацијата со корона вирусот и натаму загрижувачка, од Ковид -19 почина лекар

По двонеделно лекување, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово.. Лекарот од Тетово, кој бил само на неколку месеци до пензионирање е првиот здравствен работник кој почина од корона вирусот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер