Трамп се обрати по повод Денот на независноста

Претседателот на САД, Доналд Трамп синоќа по повод Денот на независноста 4-ти јули, и се обрати на нацијата од планината Рамшор, во Јужна Дакота , каде на изборите во 2016 доживеа убедлива победа... Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер