Нови 147 случаи со Ковид-19, шестмина починати, 111 оздравени

Министерството за здравство излезе со денешните бројки .. Регистрирани се нови 147 случаи со коронавирусот , од кои 64 се во Скопје, починале шест лица...Од болницата ,,Осми септември” велат дека сепак расте и бројот на оздравени. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер