Калајџиев: Новиот закон за ЈО требаше правно да го стабилизира СЈО, не да го укине

Новиот Закон за јавно обвинителство е правен срам за државата и тешко дека ќе донесе позитивни промени, вели во интервју за Канал 5 професорот по кривично право, Гордан Калајџиев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер