Нови 126 случаи со Ковид-19, четворица починати

Бројот на починати од корона вирусот надмина 300, во изминатото деноноќие има уште четворица починати а регистрирани се нови 126 случаи со ковид вирусот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер