Јовески: Новиот Закон за ЈО обезбедува услови за професионално и неселективно обвинителство

Обвинителот Љубомир Јовески изјави дека и појкрај згаснувањето на СЈО , предметите на ова обвинителство ќе добијат завршница. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер