105 земји ја чекаат одлуката на Брисел

Десетина часа пред најавеното отворање на европските граници, 105 земји, вклучително и Македонија го исчекуваат исходот дали ќе се најдат на листата безбедни земји кои од утре ќе можат непречено да патуваат во земјите на Европската Унија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер