Минатата година од јануари до јуни починале 9.249, а оваа година до јуни починале 6.510

Јуни останува како црн месец според бројката на починати од Ковид 19. До денешниот последен ден од овој месец во јуни починале 165 луѓе од опасниот вирус. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер