Матичните лекари не се согласуваат со ставот на Филипче

Матичните лекари не се согласуваат со ставот на министерот Филипче во однос на тоа дека пациентите не ги слушаат своите доктори, доцна доаѓаат во болница, па поради тоа има и висока стапка на смртност од коронавирусот во земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер