СЗО: Ќе можеме подобро да се бориме со вирусот кога ќе знаеме се за него

По шест месеци, откако СЗО беше известена од страна на кинеските власти дека имаат пациенти со пневмонија, а не го знаат причинителот, истрагата за изворот на Ковид-19 започнува следната недела. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер