МЗ: Изминатото деноноќие 125 нови случаи, двајца починати и осум оздравени

Статистиката на заболени од коронавирус и понатаму со големи бројки, додека едни не веруваат во постоењето на вирусот, даваат лажни информации на лекарите, надлежните смируваат дека се е под контрола. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер