Јанкуловски: Не постои акт со кој изборите се стопираат за време на вонредна состојба

Поради ситуацијата со коронавирусот, Владата вчера го стопираше изборот на нов ректор на Универзитетот Свети Кирил и Методиј. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер