ЕУ ќе почне со отворање на надворешните граници на почетокот на јули

Европската унија целосно ќе ги отвори внатрешни граници до крајот на јуни и ќе започне со укинување на патните ограничување кон и од другите земји во јули, соопшти еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер