Низа реакции по воведувањето на забраната за посета на гробишта

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по соопштението на митрополитот Агатангел и повардарската епархија Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер