Арсова: Граѓаните треба да комуницираат меѓу себе за полесно да ги поминат карантинските денови

Во пресрет на викенд карантинот дел од психолозите во земјава предупредуваат дека долгите полициски часови може да предизвикаат трајни психолошки последици кај некои граѓани и апелираат до граѓаните повеќе да комуницираат меѓу себе. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер