Гутереш: Вакцината против коронавирусот ќе биде достапна за сите

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, изјави денеска дека идната вакцина против коронавирусот мора да се смета за „светско јавно добро“ кое треба да им биде достапно на сите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер