Изминатото деноноќие над 120 заболени и двајца починати од ковид-19

Го регистриравме најголемиот пик на ново заболени од почетокот на епидемијата во земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер