Полицајци обвинети за смртта на Џорџ Флојд, протестите продолжија

Афорамериканецот Џорџ Флојд, чија смрт предизвика незапаметени протести во САД, починал од срцев удар, покажа последната обдукција, која утврдила и дека починатиот имал коронавирус. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер