Во услови на светска пандемија дел од граѓаните се уште не се уверени во постоењето на вирусот

И покрај новите фрапантни бројки на заболени и починати од КОВИД-19, во земјава, но и светот, дел од луѓето и понатаму не веруваат дека опасниот вирус постои. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер