Видео: Австралиец ја прекина прес-конференцијата на премиерот Морисон

Прес-конференцијата на австралискиот премиер Скот Морисон беше на комичен начин прекината од граѓанин кој го предупреди дека се наоѓа на неговиот тревник. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер