Николоски : ВМРО ДПМНЕ сака избори, но во овој период не се возможни за одржување

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ околу најавата на власта за избори на петти јули е фокусот на интервјуто со потпретседателот на партијата, Александар Николоски.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер