Кривична пријава за 26 кафеани оти не ги почитувале протоколите за работа

Во изминативе четири дена 26 угостителски објекти заработиле кривична пријава од државниот пазарен инспекторат заради непочитување на протоколите на работа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер