За СДСМ 5 јули е „зацементиран“ термин, за ВМРО-ДПМНЕ не е предмет на дискусија

Ќе разговараме за избори откако ќе се справиме со епидемијата од Ковид – 19, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер