Ќе има локални карантини на општинско ниво, експертите повикуваат на поригорозни мерки

Ако жариштата не се стават, како што е Чаир, во карантин, ситуацијата со коронавирусот во земјава секој момент може целосно да излезе од контрола. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер