Центар за јавно здравје: Тие што бегаа од тестирања, сега бараат да бидат тестирани

Зголемениот број на заразени од коронавирусот причина запромена на однесувањето на граѓаните кои претходно не соработувале со здравствените лица. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер