Црна Гора и Хрватска без новозаразени, во Албанија 21, Србија 18, Бугарија 19

По 28 дена без нови или активни случаи Црна Гора прогласи победа над корона вирусот и станува прва земја ослободена од вирусот во Европа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер