Нови 14 дена вонредна состојба -за справување со последиците од ковид 19

Растот на бројот на новозаразени со корона вирусот и смртни случаи беа доволна причина за шефот на државата Стево Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба во земјава за нови 14 дена. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер