Заседаваше Советот за безбедност - вонредна состојба прогласена за уште 14 дена

По заседанието на Советот за безбедност претседателот на државата Стево Пендаровски објави прогласување на вонредна состојба за уште 14 дена која почнува од утре 31-ви мај. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер