По три дена немири прогласена вонредна состојба во Минеаполис

Неколку градови на Сојузната американска држава -Минесота синоќа личеа на вoена зона . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер