6 американски и грчки воени авиони со прелет над Скопје ни посакаа добредојде во НАТО

Два авиона бомбардери на американското воено воздухопловство придружувани од четири воени авиона на Република Грција, извршија параден прелет над територијата на Република Македонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер