Груби: Речиси сите партии се за избори на 5 јули, нема причина ВМРО-ДПМНЕ да бидат против

Владата се очекува утре да одлучи дали ќе побара прогласување на уште една вонредна состојва од две недели. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер