Потврдени 38 нови случаи со ковид-19, три лица се починати, 16 пациенти оздравеле

Нови 38 случаи со ковиод 19 се потврдени денеска..Има и тројца починати, две лица од Тетово и едно од Скопје.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер