Денеска потврдени 38 нови случаи со ковид-19, три лица се починати, 16 пациенти оздравеле

Рапиден пораст на новодијагностицирани случаи на корона во земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер