„Македонска пошта“ во долгови „до гуша“, директорите си се наградувале со премии

Додека Македонска пошта е во загуба од 10 милиони евра, претпријатието склучувало договори за премии од осигурување со кои обезбедувало богати бонуси за досегашните седум директори, утврдиле од Државниот завод за ревизија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер