Од утре се укинува полицискиот час, од задутре со работа почнуваат угостителските објекти

Од утре, 27 мај целосно се укинува полицискиот час, а од четврток почнуваат со работа угостителските објекти, но само на терасите, соопшти премиер Оливер Спасовски на вечерашната прес-конференција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер