Матичните лекари бараат од Спасовски и Филипче сет економски мерки и за нив

Семејните лекари сметаат дека е неопходно и тие да бидат вклучени во донесувањето на одлуките за справување со пандемијата, како би се обезбедило силен здравствен систем. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер