Влада: Тирана не информира дека отворањето на границите ќе важи за сите граѓани

Границите на Албанија ќе бидат отворени за сите граѓани – уверуваат од македонската Влада по најавата на албанскиот премиер Еди Рама дека рампата ќе биде крената само за Албанците од регионот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер