Првата трансплантација на срце успешна, надеж и за другите пациенти

По првата успешна трансплантација на срце, 54 годишниот Иван се чуствува добро, но надежта е голема и кај голем број други пациенти кои чекаат да бидат оперирани.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер