Граѓаните со исламска вероисповед денеска го празнуваат Рамазан Бајрам

По едно месечниот пост во кој верниците се воздржуваат од храна и пијалоци, од зора па до зајдисонце, денеска во сите џамии се славеше утринскиот бајрам намаз. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер