69 компании преку ФИТР ќе добијат финансиска поддршка за технолошки развој

Постои потенцијал економската криза да ја пребродиме многу порано од очекуваното, оцени првиот човекот на Фондот за иновации, Јован Деспотовски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер