Османи: Очекувам на есен да започнат преговорите на Македонија со ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи очекува на есен да започнат преговорите на Македонија со Европската унија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер