Утре по два месеци се отвара Градскиот пазар во Прилеп

Од утре традиционален пазарен ден за прилепчани и за пазараџии од соседните општини се отвора Градскиот пазар во Прилеп. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер