Почина притвореник во Шутка, постхумно утврдено дека е заразен со коронавирус, нови 46 заболени

Притвореник од истражниот затвор „Шуто Оризари“ кој вчера починал како последица на срцев удар бил заразен со коронавирусот, информираше попладнево министерот за здравство, Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер