Четиримесечно бебе болно од Ковид-19 се лекува на Инфективна клиника

Најмалиот пациент од корона вирусот во Македонија има само четири месеци. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер