Светската банка: Пандемијата ќе ја зголеми рецесијата

Светската пандемија ќе ја внесе Македонија во рецесија, а доколку кризата продолжи и во вториот квартал, таа ќе биде уште подлабока – прогнозира светската банка во последниот извештај за земјава направен заклучно со 20 март годинава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер