Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

За еден час почнува најстрогата мерка досега, полицискиот час, кој од денеска ќе почнува во 16 часот со забрана на движење на населението на целата територија на земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер