Двајца нови починати од коронавирусот во Македонија, регистрирани се 18 нови случаи

Уште 18 нови случаи позитивни на корона вирусот се регистрирани во земјава во изминатото деноноќие соопштија од Министерството за здравство на направени 351 тест. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер