Дали кризната состојба во Дебар придонесе да се намали новиот број на случаи?

Мерките вродија со плод, задоволни сме како се менаџираше со ситуацијата, изјави за Канал 5, градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер