Обвинителството собира докази за истрагата против директорката на Клиниката за кожни болести

Истрагите за директорката на Клиниката за кожни болести и момчето од скопската населба Карпош, кои кривично се гонат заради ширење на корона вирусот, не може да завршат се додека не оздрават луѓето кои ги заразиле. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер