Тројца починати од Ковид-19, 15 новозаболени во последните 24 часа

Епидемијата го смени текот, бројот на пациенти ќе расте, извести министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека во последните 24 часа, позитивни на корона се регистрирани нови 15 случаи, најмногу во Куманово – 8, а следува Скопје со четири Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер